INTENSYWNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH18274767_1684117274949512_420850105880210337_nSKIPPERÓW REJSÓW PEŁNOMORSKICH

Szkolenie „Samodzielny skipper” jest przeznaczone dla osób planujących prowadzić samodzielnie rejsy pełnomorskie oraz chcących podnieść swój warsztat żeglarski w manewrowaniu jachtem pełnomorskim, planowaniu rejsów i  dowodzeniu załogą.

W czasie szkolenia prowadzone będą zajęcia z zakresu:

  • nawigacji papierowej i elektronicznej z automatyczną identyfikacją statków AIS,
  • budowy jachtu morskiego- zagadnienia techniczne,
  • techniki manewrowania i bezpiecznego prowadzenia jachtu na żaglach i silniku w porze dziennej oraz nocnej,
  • „Silnik na jachcie”- budowa, serwis, zasada działania, naprawa i diagnostyka, spotykane usterki i ich usuwanie (Certyfikat ukończenia szkolenia),
  • zasady posługiwania się radiem, zgłoszenia w portach i Straży Granicznej, wzywanie pomocy itp.
  • przygotowania do samodzielnego bezpiecznego prowadzenia rejsów morskich.
  • minimalizowanie objawów „choroby morskiej” u załogi

Zajęcia nie są prowadzone tylko jako „suchy” wykład, a raczej mają charakter prezentacji praktycznej co w znacznym stopniu obfituje w zapamiętywaniu danego tematu.

Odwiedzimy min. porty w: Gdyni, Helu, Władysławowie, Łebie, Sopocie, Jastarni /opcjonalnie Ustka/ za dnia i w nocy.

Szkolenie odbywać się będzie na jachcie 42 stopowym regatowo – turystycznym, przystosowanym do żeglugi morskiej który pomieści 8 osób w komfortowych warunkach. Wyposażony w toaletę, ogrzewanie, pełny kambuz, ploter nawigacyjny z AIS-em oraz wiele innych udogodnień pozwalających pogodzić szkolenie z wypoczynkiem.

Zabieramy max 6 osób co pozwala spędzić uczestnikowi odpowiednią ilość godzin za kołem sterowym podczas manewrowania jachtem i przyswoić wiedzę na odpowiednim poziomie. 

Staż morski podczas szkolenia: ok. 80h.

Na zakończenie szkolenia dla osób posiadających ok 120 godzin stażu morskiego możliwość podejścia do egzaminu na Patent Jachtowego Sternika Morskiego.

Każdy uczestnik otrzyma opinię stażową niezbędną do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego i otrzymania Patentu Kapitana Jachtowego.

Wszyscy nasi kursanci otrzymają max wiadomości i pomocy w dalszym szkoleniu do uzyskania Patentu Kapitana Jachtowego i Kapitana Motorowodnego.

Opinie uczestników:

Tomek z Rzeszowa – poznałem instruktorów z Róży Wiatrów podczas mojego pierwszego rejsu-szkolenia po Morzu Bałtyckim, którego się strasznie obawiałem. Całość poprowadzona pierwsza klasa, bez choroby morskiej choć dobrze bujało, czują żeglarstwo i wiedzą jak przekazać wiedzę oraz zarazić żeglarstwem morskim, zaraziłem się i znów wybieram się z Nimi na pełne morze, wiem że mogę im zaufać. Gorąco polecam!!!