PEŁNOMORSKIE REJSY STAŻOWO-SZKOLENIOWE

Jeśli warunki pozwalają podczas tygodniowego rejsu spędzamy na morzu ponad 100h,  odwiedzając wiele portów gdzie mamy czas na zwiedzanie i odpoczynek, a jednocześnie załoga zdobywa praktyczne umiejętności podejścia i manewrowania jachtem w porcie. Podczas rejsu chętni załoganci mają możliwość nauczyć się i doskonalić wiedzę z nawigacji elektronicznej z AIS-em oraz papierowej czyli pracy na mapach, a także zdobywać doświadczenie kapitańskie w samodzielnym prowadzeniu jachtu. Każdy chętny uczestnik rejsu ma możliwość samodzielnego pod okiem kapitana wejścia do poru.

Płyniemy bardzo dzielnym jachtem ANSA 42 (12,72m), który doskonale sobie radzi nawet w warunkach sztormowych, rozwijając prędkość ponad 9 węzłów. Wyposażony w pełen kambuz, ogrzewanie, toaletę z ciepłą wodą, ploter nawigacyjny i wiele innych udogodnień.

Każdy uczestnik na zakończenie rejsu otrzymuje opinie stażową honorowaną przez PZŻ, wymaganą do zdobycia Patentów – Jachtowy Sternik Morski i Kapitan Jachtowy oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Na naszych rejsach załoganci mogą odbyć szkolenie i zdobyć Certyfikaty ISSA, a na zakończenie rejsu przystąpić to egzaminu i zdobyć Patent Jachtowego Sternika Morskiego i Motorowodnego Sternika Morskiego.

Wszystkie rejsy są prowadzone przez doświadczonych kapitanów, którzy na bieżąco dzielą się wiedzą z załogą.

Mamy jasne zasady! Podajemy pełne i ostateczne koszty udziału w rejsie. Nie stosujemy składek, zrzutek do kasy jachtowej, kaucji, dopłat itp. Gwarantujemy że cena się nie zmieni!!!

Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, każdy może wziąć udział w rejsie i przeżyć przygodę swego życia. Piorytetem dla nas jest by każdy uczestnik był usatysfakcjonowany i rejs mógł traktować wg własnych potrzeb jako szkoleniowy bądź tylko turystyczny.

Nie zmieniamy zakładanej trasy ze względów pogodowych, jeszcze nam się nie zdarzyło nie dopłynąć do głównych portów w oferowanych rejsach!!!


Rejsy 2018


1. Rejs „Majówka na Bałtyku”1375937_440678496037639_1096037602_n

Termin: 28.04 – 05.05.2018

Koszt rejsu 700 zł. + 100 Euro

Rezerwacja miejsca 350zł.- pozostałe 350zł. w dogodnych ratach do dnia 29.03.2018 i 100 Euro w dniu zaokrętowania)

Jednostka: s/y Treemonisha, Slup 12,72 m

Akwen: Morze Bałtyckie

Staż morski: min. 101h

Trasa: Gdynia, Hel, Karlskrona (Szwecja), Allinge, Hammershus (Bornholm – Dania), Christianso, /opcjonalnie Ustka, Własysławowo, Jastarnia/, Gdynia

Opłata za rejs obejmuje: koje, wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo, opiekę kapitana, kubek rejsowy, a dla chętnych szkolenie żeglarskie oraz z nawigacji elektronicznej.

Program rejsu (planowany):

  • 28.04.20116 (sobota) – zaokrętowanie na jachcie – wyjście w morze ok. godz. 1800 /jeśli będzie kołysało popłyniemy do portu Hel w celu aklimatyzacji, czas postoju ok 2h i pożeglujemy dalej/
  • 30.04.2016 – Karlskrona (Szwecja) czas na odpoczynek, zwiedzanie miasta i Muzeum Morskiego, skorzystanie z sauny, nocleg
  • 02.05.2016 – Allinge (Dania Bornholm) zwiedzanie miasteczka, ruin zamku Hammershus oraz możliwość zjedzenia wędzonej ryby, nocleg
  • 03.05.2016 – wyjście w morze w godzinach porannych w kierunku wyspy Christianso i Gdyni /opcjonalnie Władysławowo, Ustka lub Jastarnia /
  • 05.05.2016 (sobota) –  wyokrętowanie załogi w Gdyni

Bilety na Polskiego Busa już od 16 zł. z większości miast w Polsce / wcześniejsza rezerwacja /


2. Rejs „ Wakacje na morzu”

Termin: 21-28.07.2018

Koszt rejsu: 700 zł. + 100 Euro

Jednostka: s/y Treemonisha, Slup 12,72 m

Akwen: Morze Bałtyckie

Staż morski: min. 101h

Trasa: Gdynia, Hel, Łeba, Svaneke /Bornholm/, Christianso /Dania/,(opcjonalnie Allinge, Władysławowo, Jastarnia), Gdynia

Idealny rejs dla osób. które popłyną pierwszy raz na morze lub chcą zdobyć praktyczną wiedzę z żeglarstwa pełnomorskiego, podejść do portów i manewrowania w nich, a także nawigacji elektronicznej z AIS-em oraz nawigacji papierowej na wypadek kiedy elektronika zawiedzie. Dobieranie ożaglowania, obieranie najbardziej korzystnych kursów.

Cena obejmuje: koje, wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo, opiekę kapitana, kubek rejsowy, a dla chętnych szkolenie żeglarskie oraz z nawigacji elektronicznej.Płyniemy na jachcie ANSA 42 , przystosowanym do żeglugi morskiej, który pomieści 8 osób w komfortowych warunkach. Wyposażony w toaletę, ogrzewanie, pełny kambuz oraz wiele innych udogodnień pozwalających pogodzić szkolenie z wypoczynkiem.

Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię stażową honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.


3. Rejs na Litwę i Łotwę /jedyny port I Rzeczpospolitej/

Termin: 08.2018

Koszt rejsu: 700 zł. + 100 Euro

Jednostka: s/y Treemonisha, Slup 12,72 m

Akwen: Morze Bałtyckie

Staż morski: min. 101h

Trasa: Gdynia, Kłajpeda (Litwa), Lipawa (Łotwa), Hel, Jastarnia,  Sopot, Gdynia

Opłata za rejs obejmuje: koje, wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo, opiekę kapitana, kubek rejsowy, a dla chętnych szkolenie żeglarskie oraz z nawigacji elektronicznej.

Opłata za rejs nie obejmuje: biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Odwiedzimy: Delfinarium w Kłajpedzie ( bilet 10 euro + 4 euro prom), Litewskie Muzeum Morza, Stare miasto, a Lipawie jedyny port I Rzeczpospolitej, Katedrę Św. Mikołaja, Halę targową, a także fokarium na Helu oraz latarnię morską, pospacerujemy po Molo w Sopocie i wiele innych atrakcji.