PEŁNOMORSKIE REJSY STAŻOWO-SZKOLENIOWE

Jeśli warunki pozwalają podczas tygodniowego rejsu spędzamy na morzu ponad 100h,  odwiedzając wiele portów gdzie mamy czas na zwiedzanie i odpoczynek, a jednocześnie załoga zdobywa praktyczne umiejętności podejścia i manewrowania jachtem w porcie. Podczas rejsu chętni załoganci mają możliwość nauczyć się i doskonalić wiedzę z nawigacji elektronicznej z AIS-em oraz papierowej czyli pracy na mapach, a także zdobywać doświadczenie kapitańskie w samodzielnym prowadzeniu jachtu. Każdy chętny uczestnik rejsu ma możliwość samodzielnego pod okiem kapitana wejścia do poru.

Płyniemy bardzo dzielnym jachtem ANSA 42 (12,72m) pod banderą YKP Gdynia, który doskonale sobie radzi nawet w warunkach sztormowych, rozwijając prędkość ponad 9 węzłów. Wyposażony w pełen kambuz, ogrzewanie, toaletę z ciepłą wodą, ploter nawigacyjny i wiele innych udogodnień.

Każdy uczestnik na zakończenie rejsu otrzymuje opinie stażową honorowaną przez PZŻ, wymaganą do zdobycia Patentów – Jachtowy Sternik Morski i Kapitan Jachtowy oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Podczas rejsu załoga czynnie uczestniczy w jego przebiegu, pełni 4h wachty, przyrządza posiłki z produktów, które są zakupione w dniu zaokrętowania przez załogę, wykonuje wszystkie niezbędne prace do bezpiecznego przebiegu rejsu