PEŁNOMORSKIE REJSY STAŻOWO-SZKOLENIOWE

Jeśli warunki pozwalają podczas tygodniowego rejsu spędzamy na morzu ponad 100h,  odwiedzając wiele portów gdzie mamy czas na zwiedzanie i odpoczynek, a jednocześnie załoga zdobywa praktyczne umiejętności podejścia i manewrowania jachtem w porcie. Podczas rejsu chętni załoganci mają możliwość nauczyć się i doskonalić wiedzę z nawigacji elektronicznej z AIS-em oraz papierowej czyli pracy na mapach, a także zdobywać doświadczenie kapitańskie w samodzielnym prowadzeniu jachtu.

Płyniemy bardzo dzielnym jachtem ANSA 42 (12,72m), który doskonale sobie radzi nawet w warunkach sztormowych, rozwijając prędkość ponad 9 węzłów. Wyposażony w pełen kambuz, ogrzewanie, toaletę z ciepłą wodą, ploter nawigacyjny i wiele innych udogodnień.

 

Każdy uczestnik na zakończenie rejsu otrzymuje opinie stażową honorowaną przez PZŻ, wymaganą do zdobycia Patentów – Jachtowy Sternik Morski i Kapitan Jachtowy oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Na naszych rejsach załoganci mogą odbyć szkolenie i zdobyć Certyfikaty ISSA oraz wyrobić książeczkę żeglarską, a na zakończenie rejsu przystąpić to egzaminu i zdobyć Patent Jachtowego Sternika Morskiego i Motorowodnego Sternika Morskiego.

Wszystkie rejsy są prowadzone przez doświadczonych kapitanów, którzy na bieżąco dzielą się wiedzą z załogą.

Mamy jasne zasady! Podajemy pełne i ostateczne koszty udziału w rejsie. Nie stosujemy składek, zrzutek do kasy jachtowej, kaucji, dopłat itp. Gwarantujemy że cena się nie zmieni!!!

Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, każdy może wziąć udział w rejsie i przeżyć przygodę swego życia. Piorytetem dla nas jest by każdy uczestnik był usatysfakcjonowany i rejs mógł traktować wg własnych potrzeb jako szkoleniowy bądź tylko turystyczny.

W każdym rejsie udostępniamy dwa miejsca dla młodzieży w wieku 15-17 lat posiadających Patent Żeglarski i zapał do żeglugi pełnomorskiej w cenie tylko wyżywienia tj. 100 Euro.

Nie zmieniamy zakładanej trasy ze względów pogodowych, jeszcze nam się nie zdarzyło nie dopłynąć do głównych portów w oferowanych rejsach!!!


Rejsy 2017


5. Rejs na Litwę i Łotwę /jedyny port I Rzeczpospolitej/

Terminy:

1. 06 – 12.08.2017

2. 09- 16.09.2017 

 

 

Koszt rejsu: 700 zł. + 100 Euro

( Rezerwacja miejsca 350zł.- pozostałe 350zł. w dogodnych ratach do dnia (1-1.07 i 2-1.08 )  i 100 Euro w dniu zaokrętowania)

Jednostka: s/y Treemonisha, Slup 12,72 m

Akwen: Morze Bałtyckie

Staż morski: min. 101h

Trasa: Gdynia, Kłajpeda (Litwa), Lipawa (Łotwa), Hel, Jastarnia,  Sopot, Gdynia

Opłata za rejs obejmuje: koje, wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo, opiekę kapitana, kubek rejsowy, a dla chętnych szkolenie żeglarskie oraz z nawigacji elektronicznej.

Opłata za rejs nie obejmuje: biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Odwiedzimy: Delfinarium w Kłajpedzie ( bilet 10 euro + 4 euro prom), Litewskie Muzeum Morza, Stare miasto, a Lipawie jedyny port I Rzeczpospolitej, Katedrę Św. Mikołaja, Halę targową, a także fokarium na Helu oraz latarnię morską, pospacerujemy po Molo w Sopocie i wiele innych atrakcji.